Cvetković sutra u poseti Turskoj
09. mart 2011. | 16:38 17:43
Izvor: Emg.rs
Premijer Srbije Mirko Cvetković boraviće sutra i u petak u poseti Turskoj gde će razgovarati sa najvišim zvaničnicima i otvoriti Poslovni forum, saopštila je Vlada.
Cvetković će sutra u Ankari razgovarati sa premijerom Redžepom Tajipom Erdoganom i sa predsednikom Parlamenta Mehmetom Ali-Šahinom.
U Ankari će dve strane potpisati Sporazum o saradnji u suzbijanju teških krivičnih dela, terorizma i organizovanog kriminala, i Sporazum o saradnji u oblasti životne sredine.
Cvetković će u petak u Istanbulu otvoriti Poslovni forum na kojem će učestvovati najznačanija preduzeća Turske i Srbije.
Premijer Srbije će u Istanbulu razgovarati i sa Vaseljenskim patrijarhom Vartolomejem Prvim.
U delegaciji će biti i zamenik predsednika Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić, ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić i ministar bez portfelja Sulejman Ugljanin.
Komentari (0)
Unesite tekst komentara: