Kamarata: Vladavina prava najvažnija za ulazak u EU
14. decembar 2010. | 15:53
Izvor: Tanjug
Vladavina prava i efikasan sudski sistem su najvažniji za ulazak Srbije u Evropsku uniju, izjavio šef ekonomske sekcije Delegacije EU u Srbiji Alberto Kamarata u Privrednoj komori Srbije.
Kamarata je ukazao da bez dobrog pravosudnog sistema nije moguće privući ni investitore, a za EU je važno da svaki sudija u bilo kojoj zemlji donosi iste presude za ista dela. Veoma je važno prilagođavanje zakonodavstva onom u EU, ali i njegovo sprovođenje, i zato ćemo tražiti dokaze, rekao je Kamarata.
On je dodao da je drugo važno pitanje rešavanje vraćanja imovine jer mora da se zna šta ko poseduje, a primena prava svojine je veoma važna, što opet zavisi od funkcionisanja sudskog sistema.
On je, takođe, rekao da treba smanjti birokratiju, ali ne po svaku cenu.



ŠTAMPA

11:11 | 
Komentari (1)
Unesite tekst komentara:
08. januar 2011. 11:46:20
| gradjevina
0
molim za kako doci do posla iinovca