Dmitrij Mališev, Gaspromnjeft
Sumnju seju konkurenti
Autor: Biljana Korica Vukajlović
Foto: Branislav Ješić
Svaki dan odlaganja ratifikacije energetskog sporazuma između Rusije i Srbije predstavlja, zato, gubitak za obe strane. Rast proizvodnje i prodaje u regionu, posle modernizacije NIS-a, koja je predviđena našim projektom, izaziva brigu krupnih evropskih igrača u oblasti prerade i plasmana nafte
Sporazum o saradnji Srbije i Ruske Federacije u oblasti naftne i gasne privrede koji, između ostalog, predviđa i prodaju većinskog dela Naftne industrije Srbije (NIS) ruskoj kompaniji Gaspromnjeft, već više od tri meseca privlači veliku pažnju i izaziva različite komentare javnosti.
Najviše osporavanja, ipak, odnosi se na deo dokumenta - koji zbog trenutne političke krize, odnosno pada vlade i raspuštanja parlamenta, Srbija još nije ratifikovala – kojim je propisano da će za 51 odsto vlasništva u NIS-u ruska kompanija platiti 400 miliona evra. Dmitrij Mališev, savetnik predsednika Upravnog odbora Gaspromnjefta i specijalni gost konferencije Ekonomist media grupe, posvećene energetskoj budućnosti Balkana, koja je prošle nedelje održana u Beogradu, smatra da sumnju u racionalnost te prodaje pokušavaju da „poseju“ predstavnici drugih potencijalnih kupaca.
Da biste pročitali članak, morate biti pretplatnik.
Prijavite se svojim korisničkim imenom i šifrom da biste pristupili ovom tekstu.
Komentari (1)
Unestite tekst komentara:
24. april 2008. 09:34:57
| Stanarević Miladin
0
Da li postoji mogućnost da se tuži nekoliko ministara ili čitava vlada, ili NN lice zbog sklapanja ugovora štetnog po državu i njene građane ?
A kolika je tek šteta ako će da prerađuju puno više nafte, a ekološke standarde će da ispune 2012-e, 14-e ili nikad ?
Samo u Srbiji i još tri zemlje na planeti se još uvek prodaje olovni benzin !