Tadić: Mora se naći kompromisno rešenje za Kosovo
02. septembar 2011. | 17:09 17:25
Izvor: Beta
Predsednik Srbije Boris Tadić rekao je danas da Srbija neće priznati nezavisnost Kosova, ali da se mora pronaći kompromisno rešenje koje bi uvažilo interese Ablanaca.
"Srbija ne može da napusti svoj narod na Kosovu i Metohiji, niti može niti hoće da prizna nezavisnost Kosova", rekao je predsednik Srbije Boris Tadić.
Tadić je na konferenciji za novinare posle samita šefova jugoistočne Evrope rekao da je moguće naći kompromisno rešenje.
"Moramo da pronađemo kompromisno rešenje, racionalno rešenje, moramo da poštujemo interese Albanaca", naglasio je Tadić.
Tadić je rekao da će prihvatiti sugestije ako iza njih stoje dobra rešenja.
"Prihvatiću svaku sugestiju i pritisak ako vidim da iza njega stoji racionalno rešenje koje svima donosi dobit", rekao je Tadić ali dodao da ako je samo reč o pritisku bez rešenja, da će odgovor biti "ne" dok se traga za održivim rešenjem.
Tadić: Kritikovao sam Mrkonjića kao i Jadranku Kosor
Predsednik Srbije Boris Tadić rekao je danas da će nastaviti da se politički bori protiv svih koji podržavaju one koji su počinili ratne zločine.
"Posebno je opasno kada predsednici država i vlada daju podršku ljudima koji su osuđeni za ratne zločine, to su vrlo opasni politički akti sa dubokim i nesagledivim političkim i socijalnim konsekvencama", kazao je Tadić na konferenciji posle Samita šefova država jugoistočne Evrope održanog u Viminacijumu.
Na pitanje hrvatske novinarke da li je kritikovao ministra Milutina Mrkonjića koji je Slobodana Miloševića nazvao patriotom i herojem, kao što je kritikovao premijerku Hrvatske Jadranku Kosor zbog podrške Anti Gotovini, Tadić je rekao: "Naravno da sam ga kritikovao, kao što sam kritikovao Jadranku Kosor".
On je dodao da je ceo svoj politički život posvetio borbi protiv tadašnje vlasti u Srbiji.
Predsednik Srbije je rekao da će nastaviti da se bori protiv svih koji podržavaju one koji su počinili ratne zločine nezavisno od toga da li je reč o Srbima, Bošnjacima, Crnogorcima, Hrvatima, Albancima i pripadnicima bilo kog naroda.
Tadić je naveo da su odnosi Srbije i Hrvatske najbolji u poslednjih 20 godina, ali da postoje problemi, kao i da postoji pozitivan trend u tim odnosima.
Komentari (0)
Unesite tekst komentara: