emg home

RSS

Vizer otvorio Operativni centar u Beogradu (VIDEO)

29. mart 2011. | 13:29

Izvor: Beta

Niskotarifna aviokompanija Vizer (Wizz Air) objavila je danas da je u Beogradu otvorila operativni centar i da je uvela jos pet novih linija za evropske gradove.



Nove linije iz Beograda su za Brisel, koja startuje danas, a Vizer će od 1. aprila leteti i za Stokholm, od 2. za Memingen u Nemačkoj, a od 3. aprila i za Geteborg i Ajndhoven, rekao je direktor mađarske aviokompanikje Jozef Varadi na konferenciji za novinare u Beogradu.

Prema njegovim rečima, Vizer će, nakon uvođenja novih linija, iz Beograda leteti ka devet evropskih gradova, jer je u junu prošle godine otvorio linije za London, Dortmund, Rim i Malme.

Putnike će na novim linijama prevoziti novi avion erbas A320, koji će biti stacioniran u Beogradu.

     



Varadi je naveo da je Vizer od 20. juna prošle godine do marta 2011. u Beogradu prodao 300.000 karata i prevezao 87.000 putnika, ističući da, nakon otvaranja operativnog centa, planira da preveze 300.000 putnika godišnje.

Karte za sve letove Vizera moguće je kupiti preko internet adrese kompanije www.wizzair.com, a kako je saopšteno, najniža cena karte je 2.456 dinara (22,49 evra) u jednom pravcu, uključujući sve takse.

Operativni centar Vizera u Beogradu je 13. po redu u Evropi, a prema rečima Varadija, u njemu je trenutno zaposleno 38 pilota i članova kabinskog osoblja. Planiramo da u Centru zaposlimo oko 290 radnika, zavisno od potrebe, rekao je on.

Varadi je istakao da je Vizer u Srbiju došao da postane vodeća aviokompanija na tržištu.

Generalni direktor Aerodroma "Nikola Tesla" Velimir Radosavljević je ocenio da će već u aprilu Vizer doći na drugo mesto po broju prevezenih putnika sa beogradskog aerodroma, sa prevezenih oko 26.000 putnika.

Prema rečima Radosavljevića, opšte iskustvo sa Vizerom je dobro, jer ta kompanija pokazuje redovnost u saobraćaju i "potpuno adekvatan odnos prema putnicima".

Mađarski Vizer koji posluje u 25 zemalja je, prema podacima kompanije, u poslednjih godinu dana prevezao 9,8 miliona putnika. U floti ima 35 avioan tipa erbas A320.

Objavi:

Del.icio.us
Digg
My Web
Facebook
Newsvine

Teme: Avio-saobraćaj

Kompanije: Wizz air


Unesite tekst komentara:

<<

23. april - 29. april 2012.

>>

Povezani naslovi

  • Od leta ponovo avio-linija Beograd-Split

    06. mart 2012. 09:03 |

  • Malev prizemljio flotu

    03. februar 2012. 10:02 |

  • Mišković kupuje JAT uz pomoć Kostića, Perčevića i Bogićevića

    01. februar 2012. 11:02 |