emg home
RSS

Tadić i Stoltenberg: Srbija ključna za stabilnost Balkana

04. maj 2010. | 09:52

Izvor: Beta

Grad: Oslo

Norveški premijer Jens Stoltenberg i predsednik Srbije Boris Tadić ocenili sinoć u Oslu da Srbija ima ključnu ulogu po mir i stabilnost na Balkanu.

Posle razgovora s predsednikom Srbije, Stoltenberg je rekao da Norveška snažno podržava Srbiju u procesu evropskih integracija, preneo je norveški Aftenposten.

Tadić je naglasio da je za Srbiju podrška Norveške u procesu evroatlantske saradnje veoma važna i da je jačanje stabilnosti na Balkanu jedan od ključnih spoljnopolitičkih ciljeva Srbije. Tadić je dodao da Srbija čini sve da što pre ispuni uslove za članstvo u EU.

Tadić je kazao i da je ponosan što je Skupština Srbije usvojila deklaraciju o osudi zločina u Srebrenici i dodao kako se nada da će i skupštine drugih zemalja usvojiti slične rezolucije.

Stoltenberg i Tadić saglasili su se da je Kosovo jedino sporno pitanje u odnosima dve zemlje jer je Norveška priznala nezavisnost Kosova.

Tadić je ponovio da Srbija neće priznati nezavisnost Kosova jer je to u suprotnosti s međunarodnim pravom, naglasivši da EU priznavanje Kosova Srbiji ne postavlja kao uslov za članstvo.

Predsednik Srbije koji predvodi državno-privrednu delegaciju Srbije u dvodnevnoj poseti Norveškoj razgovarao je i sa izvršnim direktorom kompanije Telenor Jonom Frederikom Baksasom, a primio ga je i norveški kralj Harald V.

Za danas je predviđen susret s predsednikom norveškog parlamenta Dagom Anderesenom i otvaranje Poslovog foruma Srbija-Norveška.

 

U delegaciji su i ministar trgovine Slobodan Milosavljević i predsednik Privredne komore Srbije Miloš Bugarin.

Objavi:

Del.icio.us
Digg
My Web
Facebook
Newsvine

Teme: Kosovo, Evro-integracije

Lokacija: Kosovo

Ličnosti: Slobodan Milosavljević, Boris Tadić, Miloš Bugarin, Jens Stoltenberg, Jon Frederik Baksas, Harald V, Dag Anderesen


Unesite tekst komentara:

<<

20. septembar - 26. septembar 2010.

>>
  • Bogdanović: Ulazak Srba u kosovske institucije nije nerealan

    19. sep 2010.

    Beta, Danas

Povezani naslovi