Rasim Ljajić, ministar za rad i socijalnu politiku
Holandija, ipak, neće popustiti
11. decembar 2009. | 13:14
Izvor: EMportal
Deblokada Prelaznog sporazuma ne donosi nikakvu novinu, iako taj prvi ugovorni odnos Srbije i EU dosta znači u političkom i psihološkom smislu, taj kompromis treba da podstakne Srbiju da pojača potragu za Mladićem. Izveštaj revizora ne ukazuje na zloupotrebe ili korupciju, već na proceduralne propuste. Poraz na Voždovcu opomena za vladajuću koaliciju, kaže za Ekonom:east Rasim Ljajić.
“Deblokada Prelaznog sporazuma ne umanjuje obavezu države da sarađuje s Haškim tribunalom i dok god Mladić ne bude u Hagu to će stajati kao Damoklov mač nad Srbijom. Holandija tu neće popustiti”, kaže u intervju za Ekonom:east ministar za rad i socijalnu politiku.
Ako Mladić do kraja godine ne bude uhapšen, Ljajić će, kako je najavio, održati obećanje i dati ostavku na mesto koordinatora Akcionog tima za saradnju s Haškim tribunalom bez obzira na odluku o deblokadi Sporazuma. “Tu izjavu dao sam na početku godine i ostajem pri tome jer konačno želim da na vlastitom primeru pokažem da treba da postoji princip odgovornosti u javnom i političkom životu Srbije”, rekao je on.
Kada je reč o izveštaju državnog revizora, Ljajić je kazao da generalno može da bude zadovoljan jer je Ministarstvo za rad i socijalnu politiku jedno od najvećih u Vladi, s budžetom od 90 milijardi dinara i 500 zaposlenih. “U izveštaju revizora nema primera zloupotreba ili korupcije, već su to proceduralni propusti, koji će biti ispravljeni”, dodao je on.
Na pitanje da li oseća prozvanim povodom tvrdnje predsednika Srbije Borisa Tadića da neki ministri u Vladi ne rade dobro, Ljajić je kazao: “Zašto bih se ja osećao prozvanim? To je čista demagogija. Niti znam bolje, niti mogu više. Jedino da donesem krevet ovde i da ne idem kući, toliko radim”, kaže on.
Ljajić je kazao da Vlada nema jedinstvenu strategiju za učestale radničke štrajkove jer se radi o različitim problemima u tim firmama. “Mogućnosti države su prilično iscrpljene posle odluka o povezivanju staža, overavanju knjižica, isplati jednokratne pomoci od 5.000 dinara, koja je minimalna, ali država više nema sredstava. Sve drugo se svodi na to da država pokušava da ispravi neke nepravde”, kazao je Ljajić.
Izbore na Voždovcu, prema njegovim rečima, treba shvatiti kao ozbiljnu poruku koju su građani uputili vladajućoj koaliciji jer se na tim izoborima, kako je naveo, glasalo pre svega protiv vlasti, a ne za Srpsku naprednu stranku.
Komentari (0)
Unesite tekst komentara: