Kolegijum Ministarstva za ljudska prava odbacio optužbe državnog sekretara
02. mart 2010. | 19:33
Izvor: Emg.rs
Kolegijum Ministarstva za ljudska i manjinska prava, na čelu s ministrom Svetozarom Čiplićem, odbacio optužbe državnog sekretara Ministarstva Marka Karadžića i dodao da te optužbe ne odgovaraju stvarnim odnosima u Ministarstvu, procesima koji se u njemu odvijaju, niti načinu rada Ministarstva.
"U ministarstvu se neguje, podržava i afirmiše kritičko i kreativno mišljenje", navodi se u saopštenju izdatom posle vanrednog kolegijuma, koje su potpisali Čiplić i sedam državnih sekretara Ministarstva i pomoćnika ministra.
Karadžić je ranije danas u otvorenom pismu optužio Čiplića za ometanja i nerad i naveo da je ministar ostao nem posle napada na Karadžićev stan i pretnji koje su mu upućene zbog podrške Paradi ponosa jer Čiplić nikada nije osudio te napade.
"Dozvolili ste pomoćnici mninistra, koja vam je prijateljica i koju ste ovde zaposlili, da okrene neke od zaposlenih protiv mene. Dozvolili ste pomoćnici ministra da me psuje, omalovažava i preti, znate da sam taj razgovor snimio i znate da ste u saradnji sa istom pomoćnicom dan potom odlučili da bez ikakve najave isključite moj poslovni mobilni telefon", naveo je Karadžić u otvorenom pismu.
Čiplić i njegovi pomochnici odgovorili su Karadžiću u saopštenju da niko od zaposlenih, nezavisno od svoje formalne pozicije, nijednim povodom, nije bio sprečen ili ometen da iznese mišljenje, niti je zbog toga trpeo bilo kakvu negativnu posledicu.
"To je dovelo do uspostavljanja atmosfere u kojoj je svako slobodan da jasno kaže mišljenje i iznese ideje, pa i onda kad nisu deo neposrednog delokruga rada ili odgovornosti", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da Kolegijum Ministarstva smatra da Karadžić svakako ima mesto u poslovima ministarstva, kao što ga je i do sada imao u okviru svojih ovlašćenja u skladu sa zakonom.
Saopštenje su potpisali Čiplića, državni sekretari Aniko Hajnrih Muškinja, Jan Sabo i Ivan Bulatović i pomoćnici Branislava Tepić, Sanja Jašarević-Kužić, Petar Antić i Bela Ajzenberger.
Komentari (0)
Unesite tekst komentara: