3. jun 2010. | 0
Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić ocenio posle samita Zapadni Balkan-EU, da više nema argumenata da je manjak regionalne saradnje prepreka za evropsku integraciju i da je sada na potezu Evropska unija.
1. jun 2010. | 0
Više od 450 nevladinih organizacija iz BiH, Makedonije, Srbije, Crne Gore i Albanije u otvorenom pismu institucijama i članicama EU i vladama regiona traži da zemlje Zapadnog Balkana i njihovo članstvo u EU postanu prioritet EU.
1. jun 2010. | 0
Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić rekao danas da od sastanka Zapadni Balkan-EU u Sarajevu očekuje jasan signal da evropska integracija Zapadnog Balkana ne sme biti zaustavljena.
31. maj 2010. | 0
Ambasador Nemačke u Srbiji Volfram Mas izjavio da se Nemačka ne protivi širenju EU, a da jedino Srbija sama sebi može stati na put priključenja Evropskoj uniji.
31. maj 2010. | 0
Državna sekretarka Hilari Klinton, predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku Ketrin Ešton i španski ministar spoljnih poslova Migel Anhel Moratinos ocenili da Zapadni Balkan na predstojećem skupu, 2.juna u Sarajevu, ima šansu da se uključi u novu dinamiku evro-atlantske
29. jul 2010.