Tadić: Bolji standard moguć 2011.
06. mart 2010. | 15:19 16:07
Izvor: Beta
Grad: Stara Pazova
Predsednik Srbije i Demokratske stranke Boris Tadić izjavio danas da će 2010. biti izuzetno teška u ekonomskom smislu i da se poboljšanje standarda građana može očekivati 2011.
Tadić je najavio da će Vlada građanima uskoro predstaviti plan razvoja države do 2020, koji predviđa unapređenje razvojnih kapaciteta, stabilan ekonomski razvoj, povećanje investicija i regionalizaciju zemlje.
Tadić je na sednici Glavnog odbora DS-a u Staroj Pazovi rekao da Vlada Srbije treba da nastavi politiku štednje i da novac ulaže isključivo u projekte koji će omogućiti razvoj i zapošljavanje.
Tadić je dodao da pojedini ekonomski parametri ukazuju na to da je Srbija na putu izlaska iz krize, ali da se budžet i dalje ne puni očekivanom brzinom i da je nezaposlenost 17 odsto.
On je izjavio kako je zadovoljan što je štednja građana porasla 26 odsto i što je izvoz porastao u odnosu na uvoz, ali je upozorio da ne treba širiti lažni optimizam.
Tadić je ocenio da Vlada Srbije treba da nastavi investicije u infrastrukturu i time stvora uslove za ravnomeran ekonomski razvoj svih delova zemlje, nove investicije i povećanje zaposlenosti.
On je kritikovao stranke opozicije koje se zalažu za raspisivanje vanrednih izbora rekavši da ni u jednom momentu nisu predočile ekonomsku politiku koja bi bila alternativa politici koju sprovodi Vlada i zbog toga što, dok su bile na vlasti, nisu uspele da završe ni projekte putne infrastrukture.
Tadich je ponovio da je Srbija privržena borbi protiv organizovanog kriminala i narko-kartela. On je ukazao da niko u Srbiji, pa ni članovi DS-a, neće biti zaštićeni ako se dokaže da su upleteni u kriminalne radnje.
Tadić je ponovio da je Srbija spremna da okonča saradnju s Haškim tribunalom i uhapsi preostale haške optuzzenike i dodao kako očekuje da će Parlament uskoro usvojiti rezoluciju o Srebrenici kako bi se građani i država distancirali od zločina koji se tamo dogodio.
Tadić je rekao da Srbija nema interes da blokira institucije Kosova, ali da postoji crvena linija koja se odnosi na bilo kakvo indirektno ili direktno priznanje nezavisnosti Pokrajine koju Srbija nikako ne namerava da pređe.
On je dodao da Srbija neće prihvatiti uslovljavanje članstva Srbije u EU priznanjem nezavisnosti Kosova i naveo da ne može ni da zamisli da bi do takvog uslovljavanja moglo doći zbog toga što ni sve zemlje EU nisu jednoglasne po pitanju jednostrano proglašene nezavisnosti.
Komentari (1)
Unesite tekst komentara:
07. mart 2010. 21:56:49
| milos
0
jeste da, ali malo sutra...